Pokémon GO: mé řešení s Windows Phone


Předem upozorňuju, že ačkoliv je tento článek pravdivý a popisuje funkční řešení, může osobám, co jsou razantně proti Androidu, či tabletům a berou život neskutečně vážně, způsobit nával vzteku.


Je to tak. Jsem vlastník Nokie s operačním systémem Windows Phone. A nikdy mi to nevadilo, až do minulého týdne.

Prošla jsem si několika stádii zoufalství.

1) Popření

Prostě musí existovat způsob, jak tu zatracenou hru, co prostě musím hrát, dostat na můj mobil, ne?

Hledala jsem na netu, dočetla se o nějakých pokusech umožnit Windows Phone používat Google Store. Ale prozatím smůla.

2) Ještě silnější popření

Doma byl k dispozici tablet na simky. Před očima temnou clonu a totálně ujetý nápad.

Už vám někdy spadla „mikro simka“ do tabletu? Zjistila jsem, že na to existuje řada rad na youtube. Zpravidla zahrnující lepidlo. Než se nám ji podařilo vyndat pomocí jehly a špendlíku, došlo mi něco jiného.

3) Uvědomění

Je to tak. Ten nový mobil bude nutnost, řekla jsem si a začala jsem hledat mobily s Androidem. Byla jsem smířená s tím, že se plnohodnotným hráčem, který není se svým tabletem, co rozhodně nepodporuje sim karty, omezován na tupé civění na malou oblast, ještě dlouho nestanu. Naopak jako zoufalý rybář, který ještě neumí ani pořádně nahodit vlasec natož, aby na něm měl návnadu, zůstanu dřepět na jednom místě a budu čekat, až se mi něco náhodou chytne.

Už jsem se viděla, jak utahuju opasek, cucám čínské polívky, koukám na své přátele z balkónu, jak se sluníčkově smějí a chytají a chytají, a doufám, že během pár měsíců si budu moct dovolit nový mobil a přidat se k nim. A takový pocit pro mě, coby uzavřeného člověka, co si na společenský život příliš nepotrpí, byl zcela nový a zdrcující.

4) Nápad

A pak mě to trklo! Mám sice tablet, ale i mobil s daty. Vytvořím z mobilu hotspot! Ten bude sdílet svá data přes wifi s tabletem.

Nějaký Android musíte vlastnit tak či tak, ale nemusíte řešit simku.


Jak zapnout Sdílení internetu:

Screenshot_2016-07-16_20-30-49Posunem prstu shora dolů otevřete menu s oznámeními.

Tam vyberte Všechna nastavení.

Z těch pak Sdílení internetu.

Pojmenujte si wifi, nastavte heslo a pak se to bude chovat jako běžná wifi.


Kdybyste se náhodou cítili zklamaně, tak tady je malý výčet výhod užívání tabletu k hraní Pokémon GO:

  1.  Jestli se bojíte, že nevíte, zda byste při hraní vypadali jako blázni, už nemusíte. V tomto případě máte jistotu, že tak vypadáte.
  2. Máte pocit, že dohlédnete na mapě dál než ti s telefonem, ale žádnou alternativu k porovnání, jelikož se díky Pokémonům vaši přátelé podvědomě rozpomněli na stisk, který měli jako kojenci, a své mobily drží stejně pevně jako kdysi vlasy svých matek, případně starších sourozenců.
  3. Takové rozlišení, co je na tabletech, zpravidla na mobilu nemáte.
  4. Přidejte generický důvod, abychom končili půlkulatě.
  5. Tahle wifi umožňuje sdílet data s přáteli!

5) Šťastný konec

Screenshot_2016-07-16_19-00-08Po aplikování tohoto řešení následovalo šťastné vypuštění CalimeCZ do volné přírody. Adaptovala se celkem rychle, jen nedokázala skrýt své zjevné nadšení a povykovala na svou kamarádku, že chytá Eeveeho. Často potichu nadávala na příliš jasné slunce a držela se ve stínu, protože neměla tablet nabitý a ubrala jas, aby se tolik nevybíjel. Prošla se parkem, prošla si pokéstopy, které doposud viděla jen v dálce, a ulovila Pinsira!

Popravdě byl to jeden z nejlepších dnů, co zažila…


[poll id=“4″]

(Visited 27 times, 1 visits today)
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

O Calime.CZ

Narozena r. 1992. Během dětství a dospívání jsem navštěvovala Sborové studio Permoník a v mezičase se věnovala různým tvůrčím činnostem. Na gymplu jsem se zúčastnila několika literárních i výtvarných soutěží, mám za sebou pár recitací, spoustu sborových i sólových vystoupení. Jsem také majitelkou pianina, na které ale hraju naprosto mizerně. A mimo to mám chlupatou mňoukající mourovatou spolubydlící a prakticky pořád mě tajně pozorují hnědé kavalíří oči. Mým hlavním projektem je fantasy Ztracené příběhy, jehož první kapitolu na tomto webu zveřejňuji a také přidružené záležitosti. Věnuju se 2D počítačové grafice do plánované hry z universa ZP, občas si skládám krátké skladby v Musescore 2 a samozřejmě psaní.

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *